Budujemy dom na działce

Budowa domu na zalesionej działce to jeden z lepszych koncepcji na to, by mieć mało kosztowną nieruchomość położoną w atrakcyjnej okolicy. Działki budowlane leśne to bardzo tanie grunty, natomiast dość problemowe, bo trzeba je wcześniej odrolnić i dostać właściwe pozwolenia na wycinkę drzew.

Działki Warszawa leśne można wyszukać bardzo blisko miast. Wyjątkową popularnością cieszą się takie nieruchomości Warszawa w okolicach naszej stolicy oraz innych większych miast. Nierzadko działki tego typu są tak tanie, że aż szkoda z takiej oferty nie skorzystać. Przyroda na wyciągniecie ręki to niebagatelna sprawa dla wszystkich mieszczuchów, którzy preferują opuścić swoje mieszkania Warszawa i zamieszkać we własnym domu, najbardziej samemu wybudowanym, w okolicach lasu.

Sposobności na załatwienie formalności wokół działek leśnych jest kilka. Po pierwsze, można zarejestrować się w KRUS po tym jak zakupimy taką działkę i zasiejemy na niej cokolwiek wykazując dochód z takiej działalności. Na takiej działce można wybudować siedlisko i po kłopocie.

Warto dodać jednak, że mieszkanie w gronie drzew ma własne wady. Zamieszkanie wśród bardzo wysokich drzew może być nie tylko ładne i chroniące nas przed słonce, niemniej jednak też kłopotliwe – jeśli mamy dom pośród kilkudziesięcioletnich sosen, których wysokość jest większa niż dwadzieścia metrów, wtedy powinniśmy liczyć się z tym, że każda wichura może nas po prostu wykończyć przez spadające na dach duże ciężary. Remont dachu, jak wiadomo, nie należy do najtańszych rzeczy w życiu.