Fotografia wnętrz i fotografia ślubna

Praca fotografa nie w każdym przypadku wygląda jednakowo. Oczywiście nie każdy, kto pracuje w tym zawodzie, ogranicza się wyłącznie do pracy w swoim studio, gdzie kreuje się zdjęcia do dokumentów czy pamiątkowe zdjęcia komunijne, czy z chrztów. Dla wielu fotografów specjalnością jest przykładowo fotografia pomieszczeń.

Tacy są wynajmowani do tego, aby robić zdjęcia wnętrz na różne potrzeby. Takie zdjęcia robi się dla agencji nieruchomości, której zależy na tym, aby jej oferta była jak najlepiej przestawiona. Zdjęcia wnętrz fotograf Lublin może również wykonywać na potrzeby albumów książkowych. Kiedy wykonuje się przykładowo album poświęcony najładniejszym zamkom w Polsce, to zdjęcia są tutaj koniecznym elementem. Dla wielu fotografów najczęściej wykonywanym zleceniem są te związane z dokumentowaniem ślubów i wesel. Aktualnie zdjęcia ślubne Lublin wykonuje wielu fotografów. Natomiast oczywiście nie każdy zarabia tylko na tym. Są tacy fotografowie, którzy nie mają takich zleceń, bo ich praca wiąże się z innymi zadaniami. Ten fotograf, który współpracuje z agencjami modelek czy z projektantami, najczęściej po prostu nie ma czasu na to, by podejmować się robienia fotografii u osób prywatnych na ich rodzinnych uroczystościach. Jego pracę stanowi wykonywanie fotografii na potrzeby magazynów i czasopism. Tacy fotografowie pojawiają się w programach telewizyjnych, współpracują z wydawnictwami, które zamawiają u nich zdjęcia o określonej tematyce. Bardzo często jest to też (sprawdź też: fotografia wnętrz)
lub zdjęcia produktów, które aktualnie cieszą się dużą popularnością. W każdym przypadku fotograf, który podejmuje się podobnych zleceń, musi być bardzo dobry, w tym, co robi. Tacy, którzy na stałe współpracują ze znanymi wydawnictwami czy firmami, mają wrobione renomy i dlatego o ich usługi w bardzo wielu sytuacjach toczy się boje. Bo dobrej jakości zdjęcie jest de facto w stanie sporo zdziałać. Dobry fotograf Lublin może być dla wydawnictw czy agencji na wagę złota. Dlatego umowy z nimi w wielu sytuacjach podpisywane są na wyłączność, jeżeli już bez wątpienia fotografowi taka współpraca odpowiada. Jeżeli nie, to on sam dyktuje warunki współpracy.